Звіт керівника.

Звіт завідувача Іванівським дошкільним навчальним закладом ясла-садок «Капітошка» з питань статутної діяльності у 2017-2018 навчальному році.

І. Загальна характеристика.

Іванівський дошкільний навчальний заклад розпочав функціонування у 1970 році. У 2012 році зроблений капітальний ремонт приміщень та харчоблоку. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер'єр. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. Для занять дітей створено всі умови, обладнанні спеціальні приміщення: музична , спортивна зали; кабінет медичної сестри, прогулянкові майданчики для кожної вікової групи.

2. Склад вихованців

За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 25 місць для дітей віком від 3 до 6 років. Групи комплектувались переважно у серпні-вересні за заявами батьків. У 2017-2018 навчальному році укомплектовано 2 різновікових групи: різновікова група 3-4 років та різновікова група 5-6 років. Цього року заклад відвідувало 35 дітей . Різновікова група 3-4 років -19 дітей; різновікова група 5-6 років - 16 дітей. За звітний період прийнято 15 дітей. Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти із сімей робочих, підприємців, службовців, не працюючих.

3. Кадрове забезпечення

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі забезпечують 9 працівників: 4 педагогічних працівники, 1 медичний працівник,3 обслуговуючого персоналу. З них мають повну вищу освіту 2 педагогічних працівники , 2 середню спеціальну освіту. Працівникам створені всі умови для плідної роботи.

4. Пріоритетні напрями діяльності ДНЗ

Пріоритетними напрями роботи колективу у 2017-2018 навчальному році вважати:

* Патріотичне виховання дошкільників *Художньо-естетичний розвиток.

Пріоритетні завдання у 2017-2018 навчальному році:

1. Продовжити роботу з формування стійкої мотивації педагогів до самоосвітньої та творчої діяльності, до роботи в умовах оновленого змісту та реалізації особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти.

2. Забезпечити необхідні умови для продуктивної інтелектуально-пізнавальної діяльності дітей з урахуванням їх стану здоров'я, особливостей розвитку, інтересів, схильностей і потреб.

3. Продовжувати пошук оптимальних шляхів підвищення якості освітнього процесу у всіх видах оздоровчої, пізнавальної і творчої діяльності, забезпечивши ефективне і раціональне поєднання Базової програми розвитку дитини дошкільного віку « Українське дошкілля» та варіативної частини з метою розвитку творчих здібностей дошкільників. Пріоритетним напрямом роботи залишається турбота про фізичний розвиток дітей, зміцнення та укріплення їх здоров'я.

Для здійснення оздоровчої роботи в дошкільному закладі створено задовільні умови: спортивна зала, спортивний майданчик, масажні коврики. На постійному контролі знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей. Активне та систематичне впровадження оздоровлю вальних технологій в освітньо-виховний процес дозволило покращити стан здоров'я дітей. 24 травня був проведений медичний огляд дітей спеціалістами районної лікарні. Згідно з медичними висновками встановлено та виявлено такі патології: - залізо-дефецитна анемія-6 дітей; - гіпертрофія миндаликів- 7 дітей; - систонічний шум-1 дитина. На диспансерному обліку знаходиться -2 дітей. По групах здоров'я розподіл проведено таким чином:

І група здоров'я- 28 дітей; ІІ група здоров'я- 7 дітей;

Порівняно з минулим роком зменшились показники простудної захворюваності. При чіткому виконанні санітарних інструкцій у закладі значно зменшено кількість інфекційних захворювань, попереджено їх розповсюдження.

5.Якість реалізації освітніх програм.

Для ефективного розв'язання проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку. Моніторинг рівня засвоєння вимог програми дітьми всіх вікових груп є головним показником роботи педагогів та колективу загалом. За результатами діагностики дошкільників із засвоєння програми «Українське дошкілля» зроблено висновки, щодо загальної компетентності дошкільників на початок року : високий рівень знань мають- 2 дітей достатній рівень- 4 дітей середній рівень- 6 дітей низький рівень- 3 дітей

На кінець року показники рівня знань дітей: високий рівень- 3 дітей достатній рівень- 6 дітей середній рівень - 5 дітей низький рівень - 1 дитина

Наведені данні свідчать про те, що протягом року спостерігається поступове зростання рівня знань дітей , що свідчить про ефективність освітньо-виховного процесу. Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягти успіху, правильно будувати своє життя. З метою вивчення стану готовності дітей до майбутнього навчання в школі в травні 2018 року було обстежено 14 дітей. Аналіз результатів показав , що найкращі показники старші дошкільники мають за такими пізнавальними процесами , як увага( високий рівень- 4), порівняння (високий рівень-6 ),логіка (високий рівень- 4 ). Також у дітей здебільшого визначається середній рівень розвитку узагальнення ( 6 ) і пам'ять ( 5 ). Стан розвитку вольової готовності старших дошкільників до навчання в школі показує, що дітей не вміють працювати за інструкцією і - не вміють працювати за зразком. Результати емоційного ставлення дітей до майбутнього процесу навчання в школі показали, що діти переважно позитивно налаштовані. Таким чином діти старшої групи дошкільного навчального закладу переважно готові до майбутнього навчання в школі. У зв'язку з тим , що основною причиною неуспішності дітей є нерегулярне відвідування ними дошкільного закладу, вихователям рекомендовано продовжувати проводити роз'яснювальні бесіди з батьками щодо підготовки дітей до школи. Важливим показником результативності роботи дошкільного закладу є успішність навчання вихованців в школі. Вихователі щорічно відстежують рівень успішності навчання випускників у 1-му класі. Так у 2018 році до ЗОШ випущено 14 дітей. Таким чином , у ДНЗ створено всі умови для всебічного розвитку дітей дошкільного віку.

6. Управлінська діяльність завідувача ДНЗ.

Безпосереднє керівництво протягом шести років здійснює завідувач. З метою ініціювання участі педагогів, активних батьків у дошкільному закладі прийнято такі форми самоуправління: *батьківський комітет; *профспілковий комітет; *педагогічна рада; *загальні збори батьків та членів трудового колективу. Управлінські рішення та дії завідувача ДНЗ поточного року були спрямовані здебільшого на забезпечення працездатності колективу виконання річних завдань: *комплектація штатів відповідно штатного розпису; * організація заходів з підготовки реалізації проектів у навчально-виховному процесі; *складання бюджетного запиту на 2019 рік; *організація роботи, щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей; *організація роботи зі зверненнями громадян. Упродовж звітного періоду письмових звернень не надходило На особистому прийомі в завідувача ДНЗ були 12 осіб. Головними питаннями, порушеними під час бесід, є працевлаштування та оформлення дитини до ДНЗ. Упродовж року всі педагоги та працівники отримали щорічну грошову винагороду ( ст.. 57 Закону України «Про освіту») *організація роботи з батьками та громадськістю.

7. Організація роботи із сім'ями вихованців.

Взаємодія із сім'ями вихованців є одним з пріоритетних напрямів діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні форми співпраці: *батьківські збори; *індивідуальні консультації; *виготовлення саморобок разом з дітьми; *спільні виставки; *участь у святах та спортивних розвагах; *гурток для батьків «Талановиті руки»; * дні відкритих дверей.

8. Соціальна активність дошкільного закладу.

Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну позицію та привчають дітей з дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі в заходах різного рівня. Упродовж 2017-2018 навчального року педагогічний колектив брав участь у: * районних методичних об'єднаннях та семінарах; * різних культурних заходах, які організовувались громадою села.

9. Організація харчування.

Повноцінне та якісне харчування є невід'ємною складовою зміцнення здоров'я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006 р. №298/227. У ДНЗ працює досвідчена медична сестра та повар з 35 річним стажем. Про їх роботу свідчать результати: за цей навчальний рік за результатами перевірок СЄС грубих порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку , а також порушень відповідності нормам калорійності харчування дітей не виявлено. Хочеться висловити подяку працівникам за відповідальне ставлення до своїх посадових обов'язків. Виконання норм харчування у 2018 році виконано на 76%. Дотримувати вартості харчування та виконувати норми харчування , як того вимагає Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затверджена спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 17.04. 2006 р. №298/227,одночасно не можливе через недостатність виділених бюджетних коштів для організації харчування. Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно -гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються установлених вимог до технології обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень з боку СЄС. У закладі харчуються діти пільгових категорій: *багатодітні сім'ї- 8 дітей ( 50%) *малозабезпечених- 11 дітей (безкоштовно) *діти переселенців-1 *учасників АТО-2

10. Система роботи закладу , щодо попередження травматизму.

Діяльність дошкільного навчального закладу спрямована на виховання в учасників навчально-виховного процесу якостей свідомого і обов'язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навичок безпечної поведінки в різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки. ЗА звітний період випадків травмування дітей не зафіксовано.

11. Робота зі зміцнення матеріально-технічної бази в ДНЗ.

Дошкільний навчальний заклад є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника, оскільки на його розв'язання потрібні кошти. Кількість витрачених коштів на підготовку закладу до навчального року:- 56129грн.

*бюджетних-7470 грн. *спонсорських- 44 тис.159грн. *батьківські кошти-4500 грн.

Виконано основні види робіт: поточний ремонт приміщення, капітальний ремонт даху, закуплені дитячі ліжка, посуд на харчоблок, сушки для посуду, встановлена механічна вентиляція.

Придбано для зміцнення матеріально-технічної бази за кошти батьків та працівників ДНЗ: * методичну літературу-500 грн. *здійснено ремонт та фарбування споруд на прогулянкових майданчиках.

Поступове осучаснення предметно-просторового середовища закладу, його розвиток можливий тільки за умови засвоєння нововведень, бачення власної перспективи розвитку, плідної співпраці всіх учасників навчально-виховного процесу.



Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати